معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از افزایش مبتلایان به کرونا و بستری‌ها در استان خبر داد.
کد خبر: ۱۰۵۸۷۶۳
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵ 28 July 2022

دکتر سید محمد علوی در گفت‌وگوی رسانه‌ای با اشاره به روند بیماری کووید - ۱۹ اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر به مراکز منتخب و بیمارستان‌های خوزستان مراجعه کرده‌اند. در این مدت یک هزار و ۷۹۹ تست از این افراد گرفته شده که تعداد تست‌های انجام شده دراین مدت نسبت به روز قبل بیشتر بوده است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در این مدت ۷۷۵ بیمار جدید شناسایی شده که موارد شناسایی شده نسبت به روز گذشته که ۷۶۷ نفر بوده، افزایش یافته است. در این مدت ۵۷ بیمار در بیمارستان‌های خوزستان بستری شده‌اند که روند بستری‌ها نسبت به روز گذشته که ۵۲ نفر بوده، افزایش داشته است.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: در این مدت یک فوتی ناشی از کرونا داشتیم که  موارد فوتی نسبت به روز گذشته تغییری نداشته است.

علوی بیان کرد: در حال حاضر ۱۸۳ بیمار در بیمارستان‌های خوزستان بستری هستند که ۷۱ نفر از این تعداد در بخش‌های ویژه بستری‌اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در خصوص روند واکسیناسیون گفت: واکسیناسیون با سرعت کند و کمتر از حد انتظار در همه مراکز خدمات جامع سلامت ادامه دارد. در روز گذشته ۴ هزار و ۶۳۱ دوز واکسن در خوزستان تزریق شده است که از حد انتظار ۴۸ هزار دوز خیلی کمتر است بنابراین کمتر از ۱۰ درصد از حد انتظار، روزانه برای دریافت واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه می کنند.

وی افزود: در این مدت در استان خوزستان ۳۲۷ دوز برای نوبت اول، ۲۸۶ دوز برای نوبت دوم، ۸۱۵ دوز برای نوبت سوم و ۳ هزار و ۲۰۳ دوز برای نوبت چهارم تزریق شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار