مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان گفت: کمبود ۱۰ هزار معلم و نیروی انسانی در سال تحصیلی جدید احساس می‌شود که تلاش بر این است این کمبود نیروی انسانی به اشکال مختلف جبران شود.
کد خبر: ۱۰۵۲۱۸۱
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۵ 22 June 2022

مسعود حمیدی نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال با کمک خیران در بسیاری از مناطق محروم استان خوزستان مدارسی را بازسازی یا تاسیس کردیم.
وی افزود: بخشی از مدارس که از نظر ساختمانی و زیربنایی مشکل داشتند نیز تا مهرماه بازنگری و بازسازی می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان با بیان اینکه نگرانی از نظر مدرسه و فضای فیزیکی نداریم، گفت: نگرانی ما بحث نیروی انسانی است زیرا تعدادی از همکاران بازنشسته و تعدادی مهاجرت می‌کنند که طبیعی است ولی توصیه می‌شود در استان خوزستان خدمت کنند.

وی با بیان اینکه تعداد نیروی انسانی ورودی خوزستان به اندازه تعداد خروجی ها نیست، افزود: ناچاریم تعدادی از مدارس را ۲ نوبته و از همکاران بیش از ساعات موظفی خود دعوت به همکاری کنیم.
حمیدی نژاد اظهارداشت: برای تدریس اگر بتوانیم به مرور، سالانه حدود پنج هزار ورودی به دانشگاه فرهنگیان داشته باشیم ظرف چند سال آینده این مشکل برطرف می‌شود اما امسال اگرچه نگران نیستیم و معلمان را تامین خواهیم کرد اما تعداد نیروی انسانی به طور قطع حس خواهد شد.

با مدیرانی که هنگام ثبت نام از والدین طلب وجه کنند، برخورد می‌شود
مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان در خصوص طلب وجه هنگام ثبت نام در مدارس گفت: رسما اعلام شده که هیچ مدرسه ای هنگام ثبت نام اجازه طلب وجه از خانواده ها را ندارد.
وی افزود: طی سال می‌توان در برنامه هایی که با هماهنگی و نظارت  اولیا و مربیان انجام می شود وجوهی دریافت کرد  که به والدین توصیه می شود جهت ارتقای سطح آموزشی کمک های خود را داشته باشند .

حمیدی نژاد بیان کرد: سرانه مدارس را تامین می کنیم  ولی به مدیران تاکید می شود به هیچ وجه سراغ گرفتن وجه نروند.
وی با بیان اینکه اجبار در گرفتن وجه ممنوع است، افزود: بازرسان به صورت مستمر نظارت می کنند و با مدیری که اقدام به دریافت وجه می کنند برخورد خواهند کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار