کد خبر: ۱۰۲۳۴۸۶
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۹ 19 January 2022

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت و مرغ اهواز از افزایش قیمت گوشت قرمز و ماهی در بازار خبر داد.

سید اصغر حسینی بهارانچی در گفت و گو با ایسنا درباره وضعیت بازار فرآورده‌های دامی در اهواز اظهار کرد: در حال حاضر قیمت تخم مرغ ۱۰ درصد کاهش یافته است که علت این کاهش قیمت، واردات بوده است.

وی افزود: همچنین قیمت هر کیلوگرم مرغ کشتار روز ۸ درصد نسبت به دو هفته گذشته کاهش داشته که علت آن نیز، افزایش جوجه‌ریزی در زمان کمبود مرغ و همچنین توزیع مرغ منجمد در بازار است.                                        

حسینی بهارانچی تصریح کرد: در حال حاضر قیمت گوشت قرمز ۱۰ درصد افزایش داشته، که دلیل این افزایش قیمت صادرات به کشورهای خارجی بوده است.

وی با اشاره به وضعیت بازار ماهی در اهواز عنوان کرد: قیمت انواع ماهی نیز ۲۰ درصد افزایش یافته که علت آن بارندگی‌ها، وزش باد و سرما و طوفانی بودن دریا و کاهش صید است.

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز و مرغ اهواز در خصوص قیمت‌های مجموع فرآورده‌های دامی اظهار کرد: هر عدد تخم‌مرغ وارداتی ۱۴۰۰ تومان، هر عدد تخم‌مرغ داخلی حدود ۱۷۵۰ تا۱۸۵۰ تومان، هر کیلوگرم مرغ بین ۲۶ هزار و ۵۰۰ تا ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان، هر کیلوگرم گوشت قرمز ۱۴۰ تا ۱۵۰ هزار تومان و برای مثال هر کیلوگرم ماهی غزل آلا ۶۷ تا ۷۰ هزار تومان قیمت دارد.

حسینی بهارانچی درباره کمبود فرآورده‌های دامی در بازار گفت: همه اقلام شامل مرغ، گوشت، تخم مرغ و ماهی به فراوانی در بازار وجود دارند و در این زمینه کمبودی نداریم.

وی درباره پیش بینی وضعیت بازار در دو ماه‌ پایانی سال تصریح کرد: با توجه به کاهش تقاضا و توان خرید مردم، بازار راکد است و پیش بینی می‌کنیم تا پایان سال افزایش قیمتی نداشته باشیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار