اداره کل هواشناسی خوزستان در اطلاعیه‌ای نسبت به بارش باران و آبگرفتگی معابر در برخی نقاط استان از اواخر روز دوشنبه هفته جاری هشدار سطح زرد صادر کرد.
کد خبر: ۱۰۰۸۸۷۶
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۱ 13 November 2021

اداره کل هواشناسی خوزستان در اطلاعیه‌ای نسبت به بارش باران و آبگرفتگی معابر در برخی نقاط استان از اواخر روز دوشنبه هفته جاری هشدار سطح زرد صادر کرد.

به گزارش روز شنبه  اداره کل هواشناسی خوزستان در این اطلاعیه آمده است: سامانه بارشی جدید از اواخر روز دوشنبه تا اوایل روز چهارشنبه هفته جاری در برخی نقاط خوزستان فعالیت خواهد داشت و نوع مخاطره شامل بارش باران همراه با رعد و برق، احتمال بارش برف در ارتفاعات و وزش باد متوسط گاهی تندباد لحظه‌ای همراه با برخاستن گرد و غبار محلی در مناطق مرتفع شمالی و شرقی به ویژه ارتفاعات، مناطق جنوبی و در دیگر نقاط استان به صورت پراکنده و نقطه‌ای و برخاستن گرد و غبار محلی در مناطق جنوبی و غربی و گاهی مرکزی خوزستان پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس این اطلاعیه با فعالیت این سامانه بارشی احتمال آبگرفتگی معابر و لغزندگی جاده‌ها همراه با کاهش دید به ویژه در گذرگاه‌های کوهستانی خوزستان وجود دارد.

به کار گرفتن تمهید لازم برای کاهش خسارت احتمالی ناشی از رعد و برق، وزش باد و صاعقه و کاهش دید افقی، احتیاط در تردد و توقف نکردن درحاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت کوهنوردی، پرهیز از سفر غیر ضروری، احتیاط در عبور از جاده‌های کوهستانی و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی به مردم توصیه شده است.

بنابراین گزارش سامانه بارشی که از پنجشنبه هفته گذشته وارد خوزستان شده بود و بیشترین میزان بارندگی آن در امیدیه با ۳۱ و آغاجاری ۲۶.۷ میلیمتر ثبت شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار