tabnakostan

نوشادی، سرپرست شهرداری اهواز شد
 در جلسه شورای شهر اهواز که با موضوع برکناری شهردار برگزار شد، موسی شاعری با آرای اعضا برکنار و ابراهیم نوشادی به عنوان سرپرست شهرداری اهواز انتخاب شد.
شهردار اهواز عزل شد
 در جلسه شورای شهر اهواز که با موضوع برکناری شهردار برگزار شد، موسی شاعری با رای اعضا برکنار شد.
استاندار مطرح کرد
لزوم رفع مشکلات مسیرهای تردد اربعین در خوزستان / احتمال برگزاری اربعین آینده
استاندار خوزستان بر لزوم رفع مشکلات ترافیکی جاده‌های خوزستان در مسیرهای تردد اربعین تاکید کرد.
استاندار عنوان کرد
ارائه مجدد پیشنهاد تعطیلی خوزستان در صورت تداوم وضعیت فعلی
 استاندار خوزستان گفت: با توجه به وضعیت خوزستان در شیوع کرونا، اگر این وضعیت ادامه داشته باشد برای هفته آینده مجددا پیشنهاد تعطیلی و قرنطینه خوزستان را به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه خواهیم کرد.
به دلیل عدم رعایت محدودیت‌های کرونایی؛ برج تجاری کیانپارس اهواز پلمب شد
رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز از پلمب ۱۰۰ مکان تجاری در غرب اهواز از جمله برج کیانپارس خبر داد.
طولانی ترین پل خوزستان به بهره برداری رسید
موسی شاعری شهردار اهواز از آغاز بکار محور L500تقاطع غیر همسطح شهید کجباف خبر داد.
وزیر کشور: وضعیت خوزستان از امروز ویژه است
 فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: از امروز وضعیت خوزستان را از این حیث ویژه اعلام کرده‌ایم که همه دستگاه‌های عضو باید همه امکانات و ظرفیت‌ها را به استان خوزستان سرازیر کرده تا کمک کنند خوزستان دچار هیچ مشکلی در زمینه تجهیزات مورد نیاز نباشد.
میزان سرایت ویروس کرونا در خوزستان از یک بیمار به ۱۲۳نفر است
 سخنگوی ستاد مدیریت کرونای استان خوزستان گفت: اکنون به ازای هر بیمار کرونایی در استان، ۱۲۳ بیمار تولید می شود و تا زمانی که این عدد به کمتر ۱۰۰ نرسد، شیب بیماری در خوزستان نزولی نمی‌شود.
استاندارخوزستان: اختیاراتی به استان برای مدیریت کرونا تفویض شود
 استاندار خوزستان گفت: تقاضا دارم اختیاراتی به ما تفویض شود تا در تصمیمات در مدیریت کرونا قاطعانه عمل کرده و سایر ارگان‌ها و بانک‌ها از مصوبات ستاد استانی کرونا تبعیت کنند.
در گفتگو با مدیر دفتر حقوقی سازمان آب و برق خوزستان؛
توضیحی در مورد خبر حکم انفصال از خدمت مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان
آنچه باعث صدور حکم انفصال شده به هیچ وجه موضوعاتی مانند سوء استفاده و... نیست بلکه تاوانی است که ایزدجو به خاطر حسن انجام مسئولیت خود و برای دفاع از بیت المال با دل و جان پذیرفت و حاضر نشد به خاطر عافیت طلبی و مصونیت خود از خطر انفصال زیر بار پرداخت مبلغ هنگفتی برود که در حقیقت متعلّق به مردم است و هیچ الزام قانونی به آن وجود نداشت.
استاندار خوزستان:
تا پشتوانه مالی نداشته باشم، نمی‌توانم به مردم قول بدهم
 استاندار خوزستان با بیان اینکه از سازمان برنامه و بودجه کشور درخواست داریم آنچه که باید را اجرایی کند، گفت: مردم به دنبال عمل هستند و من تا زمانی که پشتوانه مالی نداشته باشم، نمی‌توانم به مردم قول بدهم.
پدر شهید محسن سراجان به فرزند شهیدش پیوست
حاج حسین سراجان، پدر شهید محسن سراجان، از پیرغلامان حسینی و روایتگران دفاع مقدس ۴ اسفندماه درگذشت.
استاندار خوزستان تاکید کرد
لزوم پرداخت به موقع حقوق و عیدی کارگران
استاندار خوزستان با بیان اینکه در چند روز گذشته جلساتی در خصوص وضعیت شرکت نیشکر هفت تپه با دستگاه قضا و مدیران شرکت برگزار شده است، گفت: امیدواریم حکم صادره دستگاه قضا، به نفع تولید و اشتغال باشد تا کارگران با آرامش به حقوق خود برسند و مشکلی برای ادامه کار نداشته باشند.
رییس علوم پزشکی اهواز مطرح کرد:
جزییات محدودیت‌های جدید پیشنهادی برای خوزستان
رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه پیشنهادهایی در خصوص شهرهای قرمز به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه شده تا محدودیت‌های بیشتر و هدفمندتری در شهرهای قرمز خوزستان لحاظ شود، گفت: این محدودیت‌های جدید پیشنهادشده، هدفمند هستند و امور اصلی زندگی مردم از این محدودیت‌ها مستثنی شده‌اند.
سید علی بلادیان:
جوان نخبه خوزستانی موفق به دریافت نشان طلایی«اسکوESCO» از دانشگاه پاریس شد
دکتر حمید شکری خانقاه دبیرکل نخستین همایش استانداردهای جهانی روابط عمومی های ایران عنوان کرد: به منظور اعتلای جایگاه روابط عمومی و فراهم آوردن زمینه‌های هوشمندسازی برای ایجاد روابط عمومی راهبردی و تقویت نظام و باورهای شایسته‌سالاری در روابط عمومی‌های کشور و آشنایی هرچه بیشتر فعالان این حوزه با استانداردهای بین‌المللی، نخستین همایش ملی استانداردهای جهانی روابط عمومی ایران بهمن سال جاری با رعایت دستورالعمل های بهداشتی بصورت حضوری و آنلاین در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار شد.
روند جذب اعتبارات صندوق توسعه ویژه پروژه فاضلاب اهواز قابل پذیرش نیست
استاندار خوزستان با بیان اینکه شهروندان اهوازی در بخش شبکه فاضلاب دچار مشکلات شدیدی هستند گفت: روند جذب اعتبارات صندوق توسعه ویژه پروژه شبکه فاضلاب این کلانشهر قابل پذیرش نیست و این رویه باید از سرعت عمل بیشتری برخوردار شود.
درخواست تعطیلی اضطراری خوزستان مورد موافقت قرار نگرفت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: درخواست تعطیلی و در قرنطینه قرار گرفتن استان خوزستان به مدت ۲ هفته مورد موافقت قرار نگرفت.
انجام تست سریع خیابانی کرونا در اهواز آغاز شد
دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز به منظور انجام تست از بیمارانی که معرفی‌نامه از پزشک متخصص و عمومی داشته باشند، آزمایشگاه‌های سیار تست سریع کرونا را در دو نقطه شهر اهواز مستقر کرد.
آخرین اخبار استان
یادداشت
سلام صبحت بخیر آقا قاسم
قاسم سلیمانی دشتکی امروز ۳۰ بهمن ۹۹ به کرسی استانداری خوزستان تکیه زد و علیرغم تمام نقدهای مثبت و چالشی از امروز اداره استان را بر عهده گرفت.
دکتر محسن رضایی از معدود رجال با سابقه و میراث دار گفتمان اصیل انقلاب اسلامی است. مواضع محکم و روشن وی در کوران حوادثی که بر این انقلاب و ملت گذشت، نشان از وفاداری و پایبندی ایشان به آرمان ها و ارزش های اصیل انقلاب، می باشد.
نکته مهمی که می توان در سخنان و اظهارات دکتر رضایی به عنوان ریشه مشکلات اقتصادی کشور به آن پی برد، مقوله ای ست که می توان آن را «سیاست زدگی» نامید.
دقایق مفرح در کنار خالی بندها
جانم برایت بگوید که خالی بندی جذاب است، خیلی هم جذاب است. خالی بندها خوب می دانند که در مواقع روایتگری داستان های خیالی خود تا چه میزان بر انرژی مثبت و اعتماد به نفس خود می افزایند.
گزارش
چرا اجرای طرح
سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و کانون سردفتران و دفتریاران در جریان پیشنهاد تعرفه‌های جدید به رئیس قوه قضائیه، دستور تعیین و اجرای سقف درآمد برای دفاتر ثبت اسناد رسمی را اخذ کردند، دستوری که دفاتر را با تحول خدمت‌رسانی مواجه می‌کند.
کدام مناطق خوزستان امسال برنج می‌کارند؟
امسال در حوضه‌های دز، کارون و کرخه اجازه کشت برنج بر اساس سطوح مشخص‌شده به کشاورزان داده شده است.
معادله‌ای حل نشدنی؛ دانشگاه‌ها باز می شوند خوابگاه‌ها خیر!
کشاکش بین بازگشایی و نحوه بازگشایی دانشگاه‌ها
نگرانی از شیوع ویروس کرونا و چگونگی ادامه روند آموزشی‌ترم جاری به صورت حضوری از دغدغه‌های دانشگاهیان پس از شنیدن خبر بازگشایی دانشگاه‌ها است.