tabnakostan

بحران تکثر مواضع، چالش مدیریت کشور /اینبار بازگشایی مدارس
در طول سالهای اخیر در سپهر مدیریتی کشور کیس های گوناگونی از تعدد و تکثر کانون های تصمیم گیری آسیب های جبران ناپذیری دیده اند که اینجا مجالی برای پرداختن به آنها نیست اما با توجه در کانون توجه قرار گرفتن موضوع بازگشایی مدارس این مهم را مورد کنکاش قرار می دهیم. 
یادگاری
بی‌توجهی مسئولان و متولیان امر به ایمن سازی جاده یک کیلومتری شهرک کره‌شهبازی به چرام سبب شده تا کم کم عنوان «جاده مرگ» برای آن به یادگار بماند.
شایعه تا واقعیت پیرامون سد تنگ سرخ / تونلی که از دید پنهان ماند؟!
اخیرا در فضای مجازی خبری پیرامون سد تنگ سرخ و اختصاص سهم زیادی از آب این سد به استان فارس مطرح شد که البته آب منطقه ای به آن پاسخ داد ضمن آنکه انتشار تصویری از یک تونل هم نکته ای است که کمتر خبری از آن منتشر شده است .
تخریب و توهین ، مزد دغدغه مندی ،مردمداری و مواضع انقلابی نماینده ولی فقیه در استان !
به همان اندازه که استاندار بعنوان نماینده عالی دولت بر اساس قوانین مصرح از اختیارات اجرایی وقانونی برای مدیریت یک استان از حیث تعیین مدیران کل ومجموعه ستادی استانداری دارای اختیار است ،به همان اندازه نماینده ولی فقیه نیز از اختیارات قانونی در پیشبرد اهداف ووظایف ولی فقیه در استان برخورداراست .
از استانداری ایلام چه خبر ؟!/ رقص مهره ها در صفحه شطرنج قدرت !
اما با بسته شدن پرونده سه استان دیگر در هیات دولت ،بازهم بازار گمانه زنی ها در خصوص استاندار ایلام داغ بود اما اینبار فرد دیگری به نام "نورالله ارجمندی " اهل ایلام که فرمانداری ایلام را در کارنامه خود دارد در میان گزینه های مطرح شده دیده می شود .
به بهانه کاهش سرعت اینترنت در کشور :
طرح صیانت از حقوق کاربران یا تضییع حقوق ایرانیان ؟!
ارایه دهندگان طرح صیانت از حقوق کاربران با قرار گرفتن در پشت یک عنوان مجعول ،عملیاتی شدن طرحی را در کشور دنبال می کنند که هیچ سنخیتی با حقوق ملت ایران ندارد و بررسی اجزای این طرح بیانگر این واقعیت است که آنان با جعل عنوان صیانت در واقع تضییع حقوق کاربران ایرانی را کلید زده اند .
تابناک کهگیلویه و بویراحمد گزارش می دهد
کارخانه قند ، ستاد اجرایی و هشدار آنچه توجه نمی شود ! + فیلم
کارخانه قند نماد صنعت استان است و آنچه که این روزها در این خصوص گفته می شود و تصمیم گرفته می شود بیش از آنچه منطبق بر منطق اقتصادی باشد ، حاصلی از نتایج یک فرایند سیاسی ، احساسی ، حیثیتی و رسانه ای است .
طاعون نشخوارکنندگان برای انسان خطرناک است؟
مدیرکل دامپزشکی البرز گفت: مردم نگران شیوع طاعون نشخوارکنندگان کوچک در استان البرز نباشند.
واکسیناسیون دانش آموزان پشت گوش نیفتد/ واکسن نزنید،سه روز یکبار باید تست کرونا بدهید
رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش البرز گفت: دانش آموزانی که واکسن کرونا نزنند هر سه روز یکبار باید تست کرونا بدهند.
ماجرای جابه جایی اعتبار از یک شهرستان به شهرستان دیگر از زبان یک مسئول / آقای استاندار در این استان چه خبر است ؟ + فیلم
آیا دلسوزی هست که پاسخ دهد بیش از 20 پیچ خطرناک و غیر استاندارد جاده فعلی آب حیات که هم نای و امان را از وسایل نقلیه می گیرد و هم از سرنشینان !!! که بصورت ماهیانه تصادفات منجر به جرح و فوت دارد چرا از اولویت می افتد؟
خطاب به نمایندگان استان؛
اگر صدق گفتار و التزام عملی دارید، گوش جان فرا دهید/ آیا فرمایشاتش را فصل الخطاب می دانید؟
اکنون باید ببینیم نمایندگان مجلس و حتی استانداران که وقتی پشت تریبون قرار می گیرند در ابتدا و انتهای کلام، خود را تابع امر ولایت و رهبری می دانند در این میدان محک و راستی آزمایی (عمل به فرامینش) سربلند بیرون می آیند؟
در نشست استانی کرونا مطرح شد
وهن 3 درصد از فرهنگیان کهگیلویه و بویراحمد !
زارع پور : تاکنون سه درصد از معلمین واکسیناسیون را انجام نداده اند که برخی به دلیل ابتلا به کرونا و ممنوعیت تزریق تا چند هفته بوده و برخی هم تمایل به تزریق ندارند.
وضعیت شهرداران رد صلاحیت شده مشخص شد / قانون 0 – مصلحت 8 ! / دومین اشتباه دو نماینده مجلس؟!
نکته بسیار مهم در این ماجرا ، اعضای هیات حل اختلاف هستند که همگی یا واضع قانون هستند و یا مجری و ناظر بر قانون که نهایتا رای به کنار گذاشتن قانون و تایید مصلحت دادند .
پایان کار همتی در هرمزگان/عصر
تابناک-دقایقی پیش با معارفه توسط وزیر کشور؛ مهدی دوستی کار خود را به عنوان استاندار در هرمزگان آغاز کرد.
شایسته سالاری روی دیگر سکه پیشرفت و توسعه !
باید در عصر توسعه و پیشرفت مبتنی بر شایسته سالاری  از تفکرات مخرب طایفه سالارانه عبور کرده و با ریل گذاری درست ومنطقی مسیر را برای شکوفایی ،توسعه وبالفعل سازی ظرفیت های خفته استان برخوردار اما محروم ایلام هموار نماییم .
مطلوب ایلام ؛استاندار بومی اما فرا ایلی !
اگر قرار است یک فرد بومی سکاندار قدرت در استان شود ،قبل از بررسی مولفه های مورد نظر مدیریتی باید این گزاره را به اثبات برساند که نگاه وی به مدیریت استان عادلانه بوده و انتظارات ایلی هرگز نمی تواند بر تصمیمات وی در حوزه های گوناگون مدیریتی وتوسعه ای اثیر گذار باشد .
نمایندگان دست از سر دانشگاه علوم پزشکی استان بردارند /انتصاب مدیر رانتیر خیانت به مردم استان است
این اتفاق در تباین با اصل تفکیک قوا در حالی رقم خورده است که نمایندگان استان در ایام تبلیغات انتخاباتی با برجسته سازی دخالت نمایندگان پیشین در انتصابات استان ،بارها این گزاره را در بوق وکرنا کردند که نمایندگان پیشین از وظایف نمایندگی خارج و در موضوعاتی غیر از وظایف خود ورود می کنند وهمین موضوع عامل تشدید مشکلات جاری مردم شده است.
انتقاد شدید خطیب جمعه تربت‌جام به برخی مدیران استانی و شهرستانی
سال گذشته مزارع زعفران را به چراگاه احشام تبدیل کردید؟! امسال برای طلای سرخ استان چه راه‌حل منطقی دارید؟
خطیب جمعه تربت‌جام با انتقاد شدید نسبت عملکرد به برخی مدیران استانی و شهرستانی که اگر عرضه کار ندارید، عرضه استعفا داشته باشید، گفت: سال گذشته مزارع زعفران را به چراگاه احشام تبدیل کردید؟! امسال برای طلای سرخ استان چه راه‌حل منطقی دارید؟
در حاشیه تلاش های پنهان وآشکار برای تغییر رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ؛
سلامت مردم را وجه المصالحه انتقام جویی های سیاسی قرار ندهید !
از اینرو تلاش های پنهان وآشکار برخی جریانات منتسب به قدرت برای ایجاد تغییرات به نفع خویش واطرافیانشان همسو با اهداف تعریف شده در ساختار مدیریت جدید کشور نبوده و زمزمه تغییر رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بعنوان اولین منصب مورد هدف جریان قدرت ،به دلیل غیر همسویی با پارامترهای تعیین شده برای ایجاد تغییرات مدیریتی به صلاح نبوده وبه دلایل زیر باید تجدید نظر اساسی در این هدف صورت پذیرد ؛
کاهش یک سوم مراجعه بیماران کرونایی به بیمارستان رازی اهواز
رییس بیمارستان رازی اهواز از کاهش یک سوم میزان مراجعه بیماران کرونایی به این بیمارستان خبر داد.
رییس جدید صداوسیما به خانه علی لندی رفت/اهدای قرآنی با دست خط مقام معظم رهبری
رئیس صداوسیما در سفر به استان خوزستان برای ادای احترام به شهید «علی لندی» به خانه این نوجوان فداکار ایذه‌ای رفت و به خانواده او تسلیت گفت.
دیو خشکسالی در کمین البرز/ کاهش چشمگیر بارش باران در استان چه تبعاتی دارد؟
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: کاهش بارش‌ها و سطح آب‌های زیرزمینی منجر به افزایش ریزگرد‌ها و آتش سوزی محیط زیست خواهد شد.
در جلسه شورای اداری شهرستان دنا مطرح شد:
از مطالبه مسوولین شهرستان دنا جهت استمهال وام های زلزله زدگان  تا تماس وزیر تعاون با مسوولین کشوری جهت امهال تسهیلات + تصاویر
حجت عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور دقایقی پیش با حضور در ساختمان جلسات فرمانداری شهرستان دنا جهت تشکیل جلسه شورای اداری این شهرستان حاضر شد.
مولوی عبدالحمید در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان:
گلایه مولوی عبدالحمید از گرانی لحظه‌ای قیمت‌ها/ صاحب‌خانه‌ها رعایت مستاجران را بکنند/ بی‌توجهی به وحی و تعالیم خاتم‌النبیین عامل اصلی افزایش آفات و بلایا در جهان است
مولوی عبدالحمید در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان، نافرمانی از دستورات شریعت و کثرت گناهان بزرگ را عوامل اصلی ناهنجاری‌ها و اتفاقات و حوادث در جهان دانست و بر لزوم بازگشت به کتاب‌الله و سنت و تجدیدنظر در زندگی‌ها تاکید کرد.
تابناک کهگیلویه و بویراحمد گزارش می دهد
کرونا هر چند طی این مدت لطمات زیادی به کیفیت آموزش در سراسر دنیا وارد کرد اما امسال موضوعی دیگر برای آموزش و پرورش کشور مصائب جدیدی بوجود آورد و آن هم ایجاد سامانه یکپارچه ثبت نتایج ارزشیابی و کارنامه مبتنی بر وب بوده که متاسفانه با توجه به عدم گذراندن دوره آزمایشی و ورود یکباره به سطح آموزش و پرورش کشور از همان ابتدا تاکنون اشکالات متعددی را ایجاد کرده است .
گزارش اختصاصی تابناک کهگیلویه و بویراحمد از حاشیه پایانی سفر رئیس جمهور!
تشریح نتایج سفر یک روزه به استان / مشکلی که با دختر خاله و پسرخاله بازی حل نمی شود! + فیلم
سید ابراهیم رییسی در آخرین برنامه سفر خود به کهگیلویه و بویراحمد در نشستی با رسانه ها در فرودگاه یاسوج، مهمترین دستاوردهای این سفر را تشریح کرد.
حاشیه‌ای پررنگ تر از متن!
شروعی با عصبانیت و پایانی با خوشحالی ! + فیلم
در حاشیه بازدید سرزده آیت الله رئیسی؛ رئیس جمهوری اسلامی ایران از منطقه تنگ سرخ بویراحمد و حضور در جمع صمیمی مردم و عشایر این منطقه اتفاق جالبی رخ داد؛ وقتی مردم خشمگین، عصبانی و نگران سد راه خودروی حامل رئیس جمهوری شدند همه گمان داشتند که این صحنه شاید آبستن حوادث ناگواری شود؛ اما به یکباره ورق برگشت.
همه اقدامات ایمنی در هنگام طوفان
بسیاری از آسیب دیدگی‌ها و بروز تلفات جانی هنگام وقوع طوفان با رعایت راهکار‌هایی ساده قابل پیشگیری هستند.